ترفندهای کاربردی برای تلفن‌های رومیزی

از نظر خیلی از افراد کار با تلفن‌ های ثابت رومیزی ساده می‌ باشد و از ترفندهای کاربردی برای تلفن‌ های رومیزی اطلاعی ندارند. اما نکات و روش‌ هایی بسیار کاربردی وجود دارند که کار کردن با این دستگاه را به مراتب راحت‌ تر و لذت بخش‌ تر می‌ کند. امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی استفاده از تلفن همراه به مراتب بیشتر از تلفن ثابت رومیزی می‌ باشد، ولی با این حال نمی‌ توان گوشی‌ های تلفن را از شرکت‌ ها، مراکز اداری، تجاری، آموزشی، درمانی و منازل جدا کرد.

ترفندهای کاربردی تلفن پاناسونیک

برای استفاده راحت از تلفن ثابت رومیزی و رفع مشکلات رایج آن باید یک سری نکات و ترفندها را یاد بگیرید. بعضی از فروشندگان هنگام فروش تلفن پاناسونیک این ترفندها را آموزش می‌ دهند و در غیر این صورت باید با جستجو در مطالب مربوط به آموزش‌ های کار با تلفن رومیزی پاناسونیک، این ترفندها و سرویس‌ ها فرا بگیرید. با انجام این ترفندها شاید دیگر نیاز به تعمیرات تلفن شما نباشد. از مهمترین و موثرترین ترفندهای کاربردی برای تلفن‌ های رومیزی می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. انتقال مکالمه

دایورت کردن (Call Diverting) یا همان انتقال مکالمه، ترفند و سرویس مفیدی در تلفن رومیزی می‌ باشد که می‌ توان از طریق آن هنگامی كه با تلفن شما تماس گرفته می‌شود، مكالمه را به یک خط دیگر ثابت یا همراه منتقل کنید. داشتن قابلیت تن روی گوشی ثابت، شرط اصلی فعال شدن این ترفند می‌ باشد. با شماره گیری کد # شماره مورد نظر *21* خط تلفن دایورت خواهد شد. برای غیر فعال کردن این سرویس نیز باید کد #21# شماره گیری گردد.

2. سرویس انتظار مكالمه

با استفاده از ترفند پشت خطی (Call Waiting) یا سرویس انتظار مکالمه می‌ توانید هنگام مکالمه با یک شخص از تماس شخصی دیگر مطلع شوید و این امکان را دارید که تماس اول را موقتا قطع نموده و نگه دارید و تماس دوم را پاسخ دهید. برای فعال نمودن این ترفند می‌ توانید هنگام شنیدن بوق خفیف تماس دوم، دکمه Flash را فشار دهید و یا تلفن را قطع و وصل نمایید و ارتباط را با شخص دوم برقرار نمایید.

3. شماره گیری سریع

یکی دیگر از ترفندهای کاربردی تلفن‌ های رومیزی مانند تلفن پاناسونیک شماره گیری سریع و یا همان ذخیره کردن شماره تلفن می‌ باشد. شما با این ترفند شماره تلفن طولانی موردنظر خود را در حافظه دستگاه با مشخص نمودن یک عدد ذخیره می‌ نمایید و هنگام تماس فقط با چند ثانیه نگه داشتن آن شماره، به صورت خودکار شماره داده شده گرفته می‌ شود. این ترفند برای صرفه جویی در وقت و جلوگیری از اشتباهات شماره گیری بسیار مفید می‌ باشد.

4. سرویس بیدار باش

آلارم و هشدار زمانی یا همان سرویس بیدار باش ترفندی است که با استفاده از آن می‌ توانید تلفن رومیزی را به صورتی تنظیم نمایید که در ساعت مشخصی مانند آلارم بیدار باش تلفن همراه زنگ بخورد.

5. سرویس نمایشگر شماره

ترفندهای استفاده از تلفن ها رومیزی

برای استفاده از این ترفند باید یک دستگاه شماره انداز یا یک تلفن مجهز به نمایشگر شماره تلفن را خریداری کنید و با استفاده از آن می‌ توانید شماره تماس گیرنده را قبل از پاسخ دادن به تماس مشاهده کنید. این سرویس نیازی به کد فعال سازی ندارد.

6. دایورت بعد از 5 زنگ

با فعال نمودن این ترفند، بعد از 4 بار زنگ خوردن تلفن و جواب ندادن به تماس، در زنگ پنجم تلفن بر روی شماره‌ ای دیگر که از قبل مشخص شده است دایورت می‌ شود. برای استفاده از این ترفند شما باید از کد # شماره مورد نظر*65* استفاده نمایید و برای غیر فعال کردن این امکان باید کد #65# رو وارد کنید.

7. منشی تلفنی

با فعال نمودن قابلیت منشی تلفنی، زمانی که در محل حضور ندارید و شخصی با شما تماس بگیرد، تلفن به صورت خودکار تماس را برقرار نموده و فرد تماس گیرنده با شما می‌ تواند پیامی صوتی را برای شما بگذارد و تلفن شما آن را ضبط نماید.

8. چک کردن پیغام‌های ذخیره شده در منشی تلفنی از راه دور

اگر شما به دلیل سفر یا حضور در محل کار و یا هر دلیل دیگری در منزل به سر نمی‌ برید، می‌ توانید با این ترفند پیغام‌ های ضبط شده بر روی تلفن ثابت تان را بشنوید و آنها را مدیریت کنید.

راهنمای عیب‌یابی تلفن بی‌سیم پاناسونیک:
تعمیرات تلفن پاناسونیک به دلیل کیفیت بالای این محصولات به نسبت سایر مدل‌ ها و برندها کمتر می‌ باشد. ولی گاهی اوقات این تلفن‌ها نیز دچار مشکل می‌ شوند. داشتن اطلاعات لازم راجب راهنمای عیب‌ یابی تلفن بی‌سیم پاناسونیک به دلیل بروز اختلال و خرابی در اثر استفاده مداوم و گذشت زمان، می‌ تواند بسیار کمک کننده و کاربردی باشد. عیب یابی و تعمیرات تلفن‌ های پاناسونیک در بعضی موارد بخاطر مشکلات سخت افزاری و گاهی هم به خاطر مشکلات نرم افزاری انجام می‌ گیرد.

خرابی و مشکلات قطعات مختلف مانند سوکت، ترانزیستور، دکمه‌ها و… جزو عیب‌ های سخت افزاری و خرابی و مشکل در برنامه‌‌ریزی‌ ها، کدها و تنظیمات داخلی تلفن پاناسونیک جزو عیب‌ های نرم افزاری محسوب می‌ گردند. با اطلاع از عیب‌ های احتمالی می‌ توانید بعضی از مشکلات را خودتان حل کنید و در مواردی نیز باید تعمیرات تلفن پاناسونیک را به دست متخصصان و تکنسین‌ های فنی بسپارید.

رایج ترین عیب‌ ها و مشکلات تلفن بی‌ سیم پاناسونیک عبارتند از:

  • روشن نشدن گوشی تلفن
  • خرابی دکمه‌ها و صفحه کلید
  • خرابی اسپیکر
  • برق خوردگی
  • آب خوردگی
  • خرابی صفحه نمایش
  • مشکلات باتری
  • نویز
  • زنگ نخوردن
  • عدم اتصال به منشی