تنظیمات تلفن بیسیم پاناسونیک

برند پاناسونیک جزو آن دسته از برندهایی است که بیشتر افراد در سراسر دنیا در مورد آن شنیده‌ اند. این شرکت معروف با تولید محصولات درجه یک توانسته اعتماد کاربران را در سطح جهانی به دست آورد. تلفن‌ های ساخت این کمپانی طرفداران زیادی دارند. برد و عمر طولانی نیز از دلایل محبوبیت آنها است. اکنون در خانه‌ های کاربران ایرانی نیز می‌ توان انواع تلفن‌ های این شرکت را پیدا کرد. اگر در خانه یکی از آنها را دارید و نیاز به دانستن تنظیمات تلفن بیسیم پاناسونیک دارید؛ این مطلب برای شما است. تا انتها آن را دنبال کنید.

مهم‌ ترین تنظیمات تلفن بیسیم پاناسونیک

اگر سری به بازار زده باشید با انواع تلفن‌ های بیسیم برند پاناسونیک رو به رو می‌ شوید. شاید فکر کنید که هر کدام از آنها تنظیمات پیچیده یا عجیب و غریبی دارند. اما برخلاف تصورتان، منوی کاربری و تنظیمات بیشتر تلفن‌ های بیسیم این شرکت شبیه به هم عمل‌ کرده و ساده هم هستند. در ادامه به بیان مهم‌ ترین تنظیمات برای این نوع تلفن‌ ها می‌ پردازیم.

تنظیمات مربوط به وضعیت Silent

حتما با قرار دادن موبایل خود بر روی حالت سایلنت آشنا هستید. در این حالت شما اگر پیغام یا تلفنی دریافت کنید؛ گوشی موبایل شما صدایی نداشته و تنها صفحه نمایش‌ آن روشن می‌ شود.

اگر روز پرمشغله‌ ای داشته‌ اید و یا فعلا مایل به پاسخ دادن تماس‌ های خود با تلفن خانگی‌ تان نیستید؛ به راحتی آن را مانند تلفن همراه خود بر روی حالت سایلنت بگذارید. برای استفاده از حالت سایلنت در تنظیمات تلفن بیسیم پاناسونیک مراحل زیر را انجام دهید:

 1. ابتدا دکمه منو (MENU) را انتخاب کنید.
 2. دکمه # و بعد از آن عدد ۱۶۰ را وارد نمایید.
 3. بوسیله کلیدهای بالا و پایین ↑↓ صدا کم یا زیاد می شود. با فشردن کلید ↓ گوشی در حالت بیصدا قرار می دهید.
 4. و در آخر کلید save را برای ذخیره کردن انتخاب کنید.
 5. برای خارج شدن از محیط دکمه off را انتخاب نمایید.

استفاده از منشی تلفنی

اگر فردی هستید که تماس‌ های زیادی را در طول روز دریافت می‌ کنید؛ منشی تلفنی و استفاده از آن انتخاب خوبی برای شما خواهد بود. تمامی مدل‌ های تلفن‌ های بیسیم پاناسونیک دارای قابلیت ضبط صدا برای منشی تلفنی هستند.

در مدل‌ های مختلف قابلیت ضبط صدا متفاوت است. اما برای گذاشتن پیغام به بخش تنظیمات و بخش منشی تلفنی مراجعه کرده و صدای خود را ضبط کنید. بعد از این، اگر کسی با شما تماس گرفت و شما پاسخگو نباشید؛ طرف مقابل بعد از شنیدن 4 بوق، صدای ضبط شده شما را شنیده و می‌ تواند پیغام خود را بگذارد.

می‌ توانید با انجام مراحل زیر صدای بوق را به میل خود تغییر دهید. به طور پیش فرض بعد از 4 بار زنگ خوردن تلفن شما منشی تلفنی فعال می‌ شود. اما با دستورالعمل زیر می‌ توانید آن را تغییر دهید:

 1. دکمه menu را فشار دهید.
 2. کلیدهای # و عدد 211 را فشار دهید.
 3. اکنون می‌ توانید تعداد بوق‌ ها را به میل خود تغییر دهید.
 4. کلید ok را فشار دهید تا تنظیمات بر روی تلفن بیسیم پاناسونیک شما اعمال شود.

اگر در حین گذاشتن پیغام توسط فرد تماس گیرنده، مایل به صحبت با او بودید؛ کافی است دکمه talk را فشار دهید. در این حالت است که ضبط پیغام قطع و تماس با فرد برقرار شده و می‌ توانید صحبت کنید. اگر مایل به خاموش کردن این قابلیت هستید؛ دستورالعمل زیر را دنبال کنید:

 1. دکمه menu را فشار دهید.
 2. کلیدهای # و عدد 310 را وارد نمایید.
 3. کلید ok را فشار دهید تا قابلیت پخش صدای شما یا منشی تلفنی به حالت off در آید.

چطور پیغام‌ ها را خارج از منزل گوش کنیم؟

یکی از قابلیت‌ های جذابی که در تنظیمات گوشی بیسیم پاناسونیک قرار گرفته است؛ گوش دادن به پیغام‌ های صوتی در خارج از منزل است که در بخش منشی تلفنی قرار دارد. افراد کمی از این قابلیت خبر دارند. اما با روش زیر می‌ توانید حتی زمانی که در خانه نیستید، هم پیغام‌ های روی منشی تلفنی را گوش کنید. برای این کار باید روش زیر را انجام دهید.

تنظیمات تلفن بیسیم پاناسونیک

اگر خارج از منزل بودید، با شماره خود تماس گرفته و صبر کنید تا پیام خوشامدگویی برایتان پخش شود. سپس کد 111 را وارد کنید. اکنون تمامی پیغام‌ های صوتی که بر روی تلفن شما ضبط شده را می‌ توانید گوش کنید.
در نظر داشته باشید که این کد 111 پیش فرض بوده و می‌ توانید کد را تغییر داده یا این قابلیت را غیر فعال کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا کلید menu را فشار دهید.
 2. کلید # و کد 306 را وارد نمایید.
 3. در این مرحله یک کد 3 رقمی برای دسترسی خود وارد نمایید.
 4. برای غیر فعال کردن این قابلیت، در مرحله سوم به جای وارد کردن کد 3 رقمی کلید * را فشار دهید تا این قابلیت برای شما غیرفعال شود.

استفاده از قابلیت لیست سیاه

همیشه یک نفر پیدا می‌ شود که بخواهد از شماره تلفن شما سو استفاده کرده و به طور مداوم از آن برای مزاحم شدن استفاده کند. این مشکل در گذشته بسیار رایج بود. اگرچه امروزه کمتر شاهد مزاحمت تلفنی هستیم، اما هنوز هم این مشکل وجود دارد.

استفاده از قابلیت کال بلاک در تلفن‌ های بیسیم پاناسونیک این امکان را به شما می‌ دهد که شماره بخصوصی را مسدود کرده و اجازه تماس با شما را از او بگیرید.

برخی از مدل‌ ها یک دکمه مخصوص برای کال بلاک بر روی خود دارند. در غیر این صورت سری به منو و بخش تنظیمات و در نهایت تماس‌ های ورودی خود بزنید. در این بخش اگر تلفن شما دارای این قابلیت باشد؛ به شما اجازه می‌ دهد هر چند شماره که بخواهید را در لیست مسدودی ها قرار دهید. می‌ توانید در همین بخش شماره‌ های مسدود شده را از لیست خود خارج کنید.

ریست کردن تلفن بیسیم پاناسونیک:
شاید برای شما هم این مشکل پیش آمده باشد که تنظیمات تلفن بیسیم شما بهم خورده باشد. بهترین راه برای حل این مشکل، ریست کردن تلفن بیسیم است.
ریست کردن تلفن‌ بیسیم پاناسونیک بسیار ساده است. برای انجام این کار دکمه های 2، 5، 8 و 0 را به طور همزمان فشار دهید. بعد از این که صدای بوق را شنیدید، دست خود را بردارید. اکنون تلفن شما ریست شده است.

اگر با این روش تلفنتان ریست نشد؛ باتری دستگاه را خارج کرده و پس از 15 دقیقه دوباره آن را روی تلفن بگذارید. با این روش به طور قطعی و کامل تلفن شما ریست شده و به تنظیمات اولیه کارخانه بازمی‌گردد.

تنظیمات تلفن بیسیم پاناسونیک برای زمان و تاریخ

به این دلیل که پاناسونیک یک برند خارجی است، ممکن است تلفن شما تاریخ و زمان اشتباهی را نسبت به زمان و تاریخ رسمی ایران نشان دهد. بنابراین بهترین کار این است که آن را با تاریخ و زمان مورد نظر خود ست کنید. برای این کار باید مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. ابتدا دکمه منو را انتخاب کنید. (MENU)
 2. دکمه # و بعد از آن عدد 101 را وارد نمایید.
 3. تاریخ را با فرمت mm/dd/yr (سال / روز / ماه) وارد نمایید. ok را انتخاب کنید.
 4. در بخش بعد ساعت و دقیقه را وارد نمایید.
 5. برای انتخاب AM (قبل از ظهر ) و PM (بعدازظهر) دکمه * را وارد نمایید.
 6. و در آخر پایین سمت راست ، کلید save برای ذخیره انتخاب کنید .
 7. برای خارج شدن از محیط دکمه off را انتخاب نمایید.

سخن آخر
در این مطلب سعی کردیم مهم‌ ترین و کاربردی‌ ترین تنظیماتی که می‌ توانید در تنظیمات گوشی تلفن بیسیم پاناسونیک با هر مدلی انجام دهید را به شما معرفی کنیم. به شما توصیه می‌ کنیم برای این که تلفن شما از تنظیمات درست خود خارج نشود به چیزی اضافه‌ تر دست نزده و طبق دستورالعمل‌ های دقیقی که در بالا بیان شده است عمل کنید.