مشکلات ال سی دی تلفن پاناسونیک

پاناسونیک شرکت بزرگی است که انواع لوازم خانگی باکیفیت و بادوام را تولید می‌ کند. این شرکت انواع تلفن‌ های بی‌ سیم را نیز در لیست محصولات تولیدی خود دارد. اما با وجود بالا بودن کیفیت این تلفن ها، در بعضی موارد مشکلاتی در کارکرد یا دیگر بخش های تلفن های پاناسونیک به وجود می آیند. ما قصد داریم تا در ادامه به مشکلات پیش آمده در بخش LCD و دلایلی که باعث این مشکلات می شوند، اشاره کینم.

مشکلات ال سی دی تلفن پاناسونیک

اگرچه تمامی تلفن‌ های این برند ضمانت داشته و محصولات بسیار مستحکمی هستند، اما ممکن است دچار خرابی و مشکلاتی نیز شوند. رایج‌ ترین ایرادها مربوط به مشکلات ال سی دی تلفن پاناسونیک است.

ال سی دی تلفن پاناسونیک من روشن نمی‌ شود

بزرگترین مشکلی که در مورد ال سی دی یا صفحه نمایش پاناسونیک گزارش می‌ شود، این است که ال سی دی روشن نمی‌ شود. اما این مشکل می‌ تواند به دلایل زیر باشد.

تلفن شما قدیمی شده است

اگرچه محصولات پاناسونیک به طوری طراحی شده‌ اند که سالیان سال به شما خدمت کنند، اما گذر عمر بر روی کیفیت آنها نیز اثر گذار خواهد بود. بنابراین اگر تلفن پاناسونیک شما قدیمی است و صفحه نمایش آن خاموش شده و یا دچار مشکل شده است،حتما این مورد را مدنظر قرار دهید.

تلفن دچار شوک الکتریکی شده است

تغییرات نوسان برق می‌ تواند بر روی کل تلفن به خصوص صفحه نمایش آن تاثیرگذار باشد. بنابراین مراقب روزهای بارانی و رعد و برق‌های شدید باشید. زیرا ممکن است صفحه نمایش و یا بدتر کل تلفن پاناسونیک شما دچار مشکل شود.

ال سی دی ضربه خورده است

ضربه رایج‌ ترین مشکلی است که برای ال سی دی تلفن پاناسونیک پیش می‌ آید. ضربه هم به راحتی می‌ تواند سبب خاموش شدن صفحه نمایش شده و عملکرد تلفن را مختل کند.

ال سی دی سوخته است

اگر ناگهان صفحه نمایش از کار افتاد، بدون این که به چیزی دست بزنید آن را نزد نمایندگی تعمیرات معتبر ببرید. زیرا ممکن است ال سی دی سوخته باشد.

تلفن سوخته است

عوامل زیادی ممکن است سبب سوختن تلفن پاناسونیک شوند، اما در تعمیر تلفن پاناسونیک اغلب این احتمال را در نظر می‌ گیرند که در صورت از دست رفتن ال سی دی ممکن است به کلی تلفن سوخته باشد.

باتری تلفن به درستی شارژ نمی‌ شود

باتری منبع انرژی تلفن است. داشتن باتری خوب را می‌توان از روی کار کردن درست دستگاه تشخیص داد. اگر صفحه نمایش یا خود گوشی مکرر خاموش و روشن می‌ شود، ممکن است باتری خراب شده و به درستی شارژ نشود. این را از زود خالی شدن شارژ باتری نیز می‌ توان فهمید.

فلت ال سی دی سوخته است

اگر فکر کردید که ال سی دی تلفن پاناسونیک شما دچار مشکل شده است، آن را باز نکنید. شاید مشکل به سادگی خراب شدن فلت باشد. فلت رابط بین ال سی دی و دستگاه است. اگر خراب شود، صفحه نمایش روشن نمی‌‌ شود. تشخیص سوختگی فلت برعهده تعمیرکار است.

کنتراست نوشته بر روی ال سی دی تلفن پاناسونیک خوب نیست

یکی از بزرگترین مشکلاتی که در ال سی دی‌ های تلفن پاناسونیک گزارش شده است، کاهش ناگهانی کنتراست نوشته‌ ها است. برای مثال نور پس زمینه بسیار زیاد بوده و عالی است اما نوشته‌ ها بسیار کمرنگ به نظر می‌‌ رسند. در این حالت ال سی دی به احتمال زیاد نیم سوز شده است. هرچه زودتر باید آن را تعویض کنید.

نمایش نور سفید در پشت ال سی دی

برخی از کاربران تلفن پاناسونیک مشکل نمایش نور سفید در پشت ال سی دی تلفن است. در این حالت صفحه نمایش چیز دیگری نمایش نمی‌ دهد. در این حالت ال سی دی دچار سوختگی شده است. ممکن است رطوبت وارد آن شده باشد. اما در این حالت دستگاه را خاموش کرده و آن را نزد تعمیرکار ببرید.

صفحه نمایش کاراکترها را به صورت تکه تکه نشان می‌دهد

یکی از مشکلات ال سی دی تلفن پاناسونیک که برخی از کاربران آن را گزارش داده‌ اند، مربوط به زمان تایپ و شماره گیری با تلفن خود، صفحه نمایش کاراکترها را به درستی نشان نمی‌ دهد و آنها را به صورت تکه شده و نصفه و نیمه نمایش می‌ دهد. این مشکل به خراب شدن فلت باز می‌ گردد. ممکن است فلت یا اتصال دیگری که دستگاه و صفحه نمایش را به هم وصل می‌ کنند، دچار مشکل شده باشد.

شارژ گوشی کامل پر است اما صفحه نمایش چیزی را نشان نمی‌دهد

اگر صاحب یک تلفن پاناسونیک باشید، ممکن است روزی با این مشکل رو به رو شوید. این مشکل می‌ تواند ابتدا ساده به نظر برسد اما بدون شک به سرعت دردسر آفرین خواهد شد. برخی از کاربران گزارش کرده‌ اند که حتی زمانی که تلفن پاناسونیک آنها کاملا شارژ شده صفحه نمایش چیزی را نشان نمی‌ دهد. این مشکل عمدتا به دلیل خراب شدن پایه‌ های ال سی دی است. در این حالت پایه‌ ها را عوض می‌ کنند. ممکن است تلفن از دستتان افتاده باشد و فلت‌ ها شکسته باشند. در این حالت نیز فلت عوض شده و ال سی دی کار خود را به خوبی انجام خواهد داد.

ال سی دی تلفن پاناسونیک را از کجا بخریم؟

با توجه به مطالب بالا، حتما متوجه شده‌ اید که به دلایل مختلف ممکن است با مشکلات ال سی دی تلفن پاناسونیک رو به رو شوید. اما سوال اینجاست که ال سی دی پاناسونیک را از کجا می‌ توان خرید.
پاسخ شما مراجعه به نمایندگی‌ های تعمیر تلفن پاناسونیک است. این نمایندگی‌ ها در صورت بروز هرگونه مشکل برای تلفن شما، آن را رفع می‌ کنند. به خصوص مشکلات ناشی از ال سی دی که باید برخی اوقات تعویض شود.
اگر این کار به درستی انجام نشود، ممکن است مشکلات به سایر بخش‌ های تلفن نیز کشیده شده و کل دستگاه خراب شود. بهتر است بهترین قطعات را از نمایندگی‌ های معتبر مانند تهران پاناسونیک خریداری کنید.

سخن آخر

تلفن پاناسونیک یک محصول خارجی است و تعمیر آن نیاز به تخصص ویژه‌ ای دارد. همچنین قطعات اصلی آن کیفیت و کارایی تلفن بی‌سیم را افزایش می‌ دهد. اگر زمانی ال سی دی تلفن شما دچار هرکدام از مشکلاتی شد که در این مطلب بیان شده، بهترین کار این است که به نمایندگی تعمیرات تهران پاناسونیک مراجعه کنید.
نمایندگی تهران پاناسونیک در صورت بروز مشکل برای ال سی دی یا هرکدام از قطعات دیگر تلفن شما، آن را با قطعات اصلی جایگزین می‌ کند. این کار توسط فرد آموزش دیده و حرفه‌‌ ای در تعمیر انواع مدل‌ های تلفن پاناسونیک انجام خواهد شد.