کد ریست تلفن بیسیم پاناسونیک

کد ریست تلفن بیسیم پاناسونیک یکی از کدهای کاربردی است که در زمانی که نیاز به بازگشت تلفن به حالت کارخانه و تنظیمات اولیه می‌ باشد، مورد استفاده قرار می‌ گیرد. تلفن‌ های بی‌سیم پاناسونیک که امروزه بسیار محبوب هستند، دارای کدهای دستوری مختلفی می‌ باشند که کاربردهای متنوعی را در اختیار کاربران قرار می‌ دهند. با اینکه تلفن‌ های پاناسونیک دارای کیفیت بالایی می‌ باشند و خرابی و مشکلات کمی برای آن‌ها ایجاد می‌ شود، اما باز هم اطلاع داشتن از کد ریست آنها می‌ تواند مفید باشد.

نحوه ریست کردن گوشی بیسیم پاناسونیک:

از آنجایی که بهم ریختن تنظیمات و بروز یکسری اختلالات در به وجود آمدن مشکلاتی مانند قطع صدای زنگ تلفن، عدم برقراری تماس، اختلالات صدا حین مکالمه و… در تلفن بیسیم پاناسونیک نقش دارند، شما می‌ توانید تنها با ریست کردن گوشی بیسیم تلفن پاناسونیک، هر یک از مشکلات به وجود آمده را رفع کنید.

روش اصلی ریست کردن تلفن بیسیم پاناسونیک استفاده از کد مخصوص آن می‌ باشد. ابتدا باید باتری گوشی را خارج کنید. سپس عددهای 2 و 5 و 8 و 0 را همزمان نگه داشته و بعد باتری را سر جای خود بگذارید. در این لحظه گوشی سوت می‌ کشد که باید باتری را دوباره خارج نمایید و بعد از 2 دقیقه دوباره باتری را درون گوشی تلفن قرار دهید. به این ترتیب تلفن بی‌سیم پاناسونیک شما ریست می‌ شود.

بعد از ریست کردن تلفن پاناسونیک نیازمند ست کردن گوشی بیسیم با پایه آن می‌ باشید. برای این کار باید دکمه منو را روی تلفن دستی وارد نمایید و سپس کلید # و عدد 130 را شماره گیری نمایید. در این مرحله دکمه locator را بر روی پایه تلفن پیدا کرده و آن را به مدت 5 ثانیه نگه دارید و در انتها دکمه ok را بر روی تلفن بی‌سیم فشار دهید. در صورت درست انجام دادن مراحل ذکر شده تلفن یک بوق ممتد را برای چند لحظه پخش می‌ نماید و سپس گوشی بیسیم با پایه یا همان دستگاه مادر هماهنگ شده است.

عیب ‌یابی تلفن بیسیم پاناسونیک:
عیب‌ ها و مشکلات مختلفی برای تلفن بیسیم پاناسونیک ممکن است بوجود آید که یکی از راه حل‌ های برطرف کردن آنها وارد کردن کد ریست تلفن بیسیم پاناسونیک می‌ باشد. از روش‌ های دیگری نیز می‌ توان این مشکلات را برطرف نمود. در ابتدا باید این مشکلات را شناسایی کنیم تا بتوانیم راه حل مناسب را برای رفع آنها به کار ببریم.

ایرادات و مشکلات تلفن بی‌سیم پاناسونیک به دو دسته سخت افزاری و نرم افزاری تبدیل می‌ شوند. عیب‌ های سخت افزاری می‌ تواند حاصل خرابی و مشکل از قطعات مختلف مانند سوکت، ترانزیستور، دکمه‌ ها و… باشد. گاهی اوقات نیز برخی برنامه‌‌ ریزی‌ ها، کدها و تنظیمات نرم افزاری تلفن پاناسونیک بهم می‌ ریزد و دچار مشکل می‌ شود.

1. روشن نشدن گوشی
از شایع‌ ترین اتفاقاتی که برای تلفن‌ های بی‌سیم پاناسونیک می‌ تواند رخ دهد، روشن نشدن گوشی آن می‌ باشد که دلیل اصلی آن اتمام شارژ باتری‌ ها و اتصال نادرست پایه به پریز برق است.

2. خرابی دکمه‌ ها و صفحه کلید
صفحه کلید تلفن بی‌سیم پاناسونیک بر اثر گذشت زمان و استفاده مداوم و طولانی مدت کارایی خود را از دست می‌ دهد و نیاز به تعویض شدن دارد.

3. آب خوردگی
ورود آب به دستگاه یا گوشی تلفن بیسیم پاناسونیک باعث خرابی و سوختن قطعات و یا باتری آن می‌ شود و با توجه به میزان خسارت تعمیر آن متفاوت خواهد بود که توسط متخصصان باید انجام گردد.

4. خرابی صفحه نمایش
از بخش‌ های حساس تلفن بی‌سیم پاناسونیک صفحه نمایش آن می‌ باشد که می‌ تواند در اثر وارد آمدن ضربه آسیب ببیند. در صورت خرابی، شکستگی و یا اختلال صفحه نمایش باید تعمیر تلفن پاناسونیک خود را به متخصصان و کارشناسان فنی این حوزه بسپارید.

5. مشکلات باتری
یکی از متداول‌ ترین مشکلات تلفن‌ های بی‌سیم پاناسونیک، خراب شدن باتری آنها می‌ باشد. در صورت تمام شدن عمر باتری‌ ها و یا نگه داشتن شارژ کم، باید باتری جدید تهیه شود. گاهی نیز ممکن است پورت شارژ مشکل داشته باشد که باید تعمیر یا تعویض شود.

6. خرابی اسپیکر
سوختگی اسپیکر تلفن، نفوذ آب و سایر مایعات به درون دستگاه، برخورد ضربه محکم به تلفن و اسپیکر قرار گرفته در آن و قطع اتصالات سیمی دستگاه باعث بروز خرابی و مشکلاتی در اسپیکر و در نتیجه نرسیدن صدا حین مکالمه به شما و یا طرف مقابل می‌شود. در صورت خرابی اسپیکر باید برای تعمیر تلفن پاناسونیک خود به مراکز تخصصی تعمیرات تلفن‌ های بی‌سیم پاناسونیک مراجعه نمایید.

7. عدم اتصال به منشی
یکی از مشکلاتی که در اکثر تلفن‌ های بیسیم به دلیل مدت زمان استفاده زیاد و عمر بالا و همچنین استفاده غیر صحیح رخ می‌ دهد، عدم اتصال گوشی بیسیم به منشی می‌ باشد. برای حل این مسئله باید پیغام‌ های قبلی ذخیره شده بر روی دستگاه تلفن را پاک نمایید تا فضای خالی ایجاد شود.

ترفندهای کاربردی تلفن رومیزی:
تلفن‌ های رومیزی با اینکه کار کردن با آنها راحت‌تر و آسان‌تر می‌ باشد، اما دارای ترفند هایی هستند که می‌ تواند بسیار کاربردی باشد. از مهمترین ترفندهای کاربردی تلفن رومیزی می‌ توان موارد زیر را نام برد:

1. شماره گیری سریع
با استفاده از این ترفند می‌ توانید شماره تلفن طولانی موردنظر خود را در حافظه دستگاه با مشخص نمودن یک عدد ذخیره نمایید و برای برقراری تماس دیگر نیاز به وارد کردن همه اعداد شماره تلفن نیست و با فشردن چندثانیه‌ ای عدد ذخیره شده تماس برقرار می‌شود.

2. انتقال مکالمه
یکی از ترفندهای مفید در تلفن‌ های رومیزی انتقال تماس یا همان دایورت کردن می‌ باشد. با استفاده از این ترفند می‌ توانید هنگامی كه با تلفن شما تماس گرفته می شود، مكالمه را به يك خط ديگر ثابت يا همراه منتقل كنيد.

3. منشی تلفنی
با فعال نمودن قابلیت منشی تلفنی، زمانی که در محل حضور ندارید و شخصی با شما تماس بگیرد، تلفن به صورت خودکار تماس را برقرار نموده و فرد تماس گیرنده با شما می‌ تواند پیامی صوتی را برای شما بگذارد و تلفن شما آن را ضبط نماید.

4. سرویس بیدار باش
آلارم و هشدار زمانی یا همان سرویس بیدار باش ترفندی است که با استفاده از آن می‌ توانید تلفن رومیزی را به صورتی تنظیم نمایید که در ساعت مشخصی مانند آلارم بیدار باش تلفن همراه زنگ بخورد.